Wielkie serce Klaudii, Oliwii i Tomka

Klaudia i Oliwia to kolejne uczennice naszej szkoły, które wzięły udział w pięknej akcji "Daj włos!" Fundacji "Rak`n`Roll". Cóż to za akcja  "Daj Włos!"? Otóż pisaliśmy o niej już rok temu, kiedy uczestniczył w niej klasowy kolega Oliwii i Klaudii -Tomek, ale przypominamy raz jeszcze.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla osób chorujących na nowotwór, będących  w trakcie chemioterapii. Są to wyjątkowe peruki, bardzo wygodne i piękne, w wymarzonym przez chorych kolorze włosów. Przekazywane są im za darmo. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej sił w drodze do zdrowia. W akcji może wziąć udział każdy: mały /duży /on /ona – każdy, kto ma minimum 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych, tak jak już wspomniani wcześniej Klaudia, Oliwia i Tomek.

Wiemy, że zapuszczenie tak długich włosów trwa lata, a podjęcie decyzji o ścięciu jest bardzo trudne (zwłaszcza, że nawet członkowie rodziny są temu przeciwni), dlatego tak bardzo jesteśmy dumni, że mamy w naszej szkole uczniów o  tak wielkim sercu. Klaudio, Oliwio, Tomku jesteście wspaniali!

Oczywiście zachęcamy innych do pójścia w ślady Waszych koleżanek i kolegi.