Spektakl z przesłaniem

W piątek, 24 listopada, uczniowie klas III-VI obejrzeli spektakl profilaktyczny wystawiony przez Teatr dla Dzieci i Młodzieży Moralitet z Krakowa. Prosta w formie inscenizacja niosła w sobie bardzo ważne treści. Tematem przedstawienia był problem cyberprzemocy.

Problem, który w szczególności dotyka młodych użytkowników Internetu. Ta forma przemocy -dokuczanie, przezywanie, obśmiewanie publikowanie zdjęć i filmików bez zgody innych, jest trudna do wykrycia. Dopiero pomoc osób, które mają dostęp do tych treści, często są to rówieśnicy, lub determinacja osób krzywdzonych pozwala ukrócić złośliwości agresora. Sprawcy agresji to zazwyczaj osoby zakompleksione, zazdrośnicy, którzy nie potrafią sobie poradzić z własnymi frustracjami i odreagowują na innych. Na scenie wszystko skończyło się szczęśliwie. Ale życie często pisze inne scenariusze, mniej optymistyczne. Aby uniknąć takich sytuacji musimy być bardzo rozważni. Nie dokuczajmy i nie pozwalajmy, żeby robili to inni. W razie potrzeby szukajmy pomocy u osób dorosłych, z pewnością nie zbagatelizują zgłaszanych problemów.