Imieniny: Irydy, Tamary

Sukces Julii Chmielewskiej w VII Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej w Piechowicach

Dnia 24 listopada 2017 roku uczennica klasy VI Julia Chmielewska  reprezentowała naszą szkołę w VII Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej w Piechowicach.

W konkursowych zmaganiach -w kategoriach proza i poezja -wzięli udział wrażliwi na słowo, utalentowani uczniowie szkół z Jeleniej Góry, Piechowic, Podgórzyna oraz Szklarskiej Poręby. Każdy uczestnik przed jury i zgromadzoną publicznością prezentował autorski tekst. W skład tegorocznego  jury wchodzili: Pan Robert Zapora- dziennikarz Nowin Jeleniogórskich, Pan Lesław Wolak- poeta, Pan Jan Owczarek- poeta, nauczyciel, Pani Kinga Szczap – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piechowicach.

Serdecznie gratulujemy Julii zdobycia III miejsca w kategorii proza za opowiadanie pt. ,,Muszla”.

Miło było również wysłuchać wiersza Nicoli Budnik, naszej niedawnej uczennicy, obecnie szóstoklasistki SP2 w Szklarskiej Porębie, która debiutowała na piechowickiej scenie.

Dzień konkursowych zmagań był wielkim świętem Szklarskiej Poręby, uczniowie naszych szkół triumfowali w obu kategoriach. Miejsce I wśród szkół podstawowych zajęła Emilia Wajdowicz (proza), najlepsza wśród gimnazjalistów okazała się Maja Michalik (proza),I miejsce w kategorii poezja uzyskała Gabriela Biegańska z SP2.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za trud włożony w przygotowanie prac konkursowych i życzymy kolejnych sukcesów.