Warsztaty malarskie w I klasie

3 listopada2017 r. klasę I odwiedzili Państwo Teresa i Jerzy Tańscy - malarze amatorzy, dziadkowie naszego kolegi -Michała Tańskiego, którzy przeprowadzili warsztaty malarskie.

Nasi Goście przynieśli ze sobą swoje obrazy, które przedstawiały najczęstszą tematykę ich prac, czyli piękno przyrody. Pani Tańska bardzo ciekawie opowiadała o kolejnych etapach powstawania obrazów oraz technikach plastycznych wykorzystanych podczas ich tworzenia. Natomiast Pan Jerzy dodał kilka słów o swojej drugiej pasji, jaką jest pisanie wierszy i opowiadań i przy okazji, kilka osobiście nam przeczytał.

Następnie uczniowie, pod czujnym okiem naszych Gości, malowali paterę z owocami, wykorzystując przećwiczoną wcześniej technikę mieszania podstawowych kolorów na palecie malarskiej.

Prace, jak przystało na uczniów szkoły, której patronem jest malarz Wlastimil Hofman, wyszły przepięknie, co docenili Państwo Tańscy gratulując wszystkim i częstując owocami, które służyły jako rekwizyt malarski, a na które młodzi malarze od początku mieli wielką ochotę :)

Serdecznie dziękujemy Państwu za poświecenie swojego cennego czasu i przeprowadzenie tak ciekawej lekcji dla naszych uczniów.

Dziękujemy również p. Monice Tańskiej za ufundowanie dla dzieci palet malarskich.