Zagrała dla nas orkiestra smyczkowa z Hamburga

W piątek 27 października zamiast na czwartą lekcję udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie wysłuchaliśmy koncertu Orkiestry Smyczkowej Jugend –Streicher –Forum z Państwowej Szkoły Muzycznej w Hamburgu.

Koncert poprowadził pan Tomasz Łukasiewicz, który jest skrzypkiem i kieruje tą orkiestrą na co dzień. Mieliśmy okazję wysłuchać na żywo zarówno znanych nam utworów, jak również takich, które usłyszeliśmy po raz pierwszy. Ciekawie zabrzmiał zwłaszcza utwór skomponowany i wykonany na orkiestrę oraz maszynę do pisania! Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować ten koncert i umożliwili nam uczestniczenie w tej wspaniałej, żywej lekcji muzyki.