Własnoręcznie wykonane

Uczennice należące do szkolnego koła artystyczno-plastycznego często słyszą słowa uznania dla swoich prac. Wytwory ich rąk są nie tylko ładne i niepowtarzalne, ale co chyba najważniejsze wykonane własnoręcznie.

Dziewczęta tworzą z różnych materiałów, często już niepotrzebnych: resztek tkanin, tasiemek, kolorowych szkiełek koralików, gałązek, szyszek, kamyków… Uczą się szydełkować, szyć na maszynie, wyszywać, poznają technikę decoupage, scrapbookingu i qullingu. Nawet te obco brzmiące nazwy okazują się być łatwymi do wykonanie technikami tworzenia pięknych rzeczy. Przykładem mogą być breloczki wykonane ze skrawków kolorowego filcu. Zawieszki w kształcie sówek zostały sprezentowane pierwszoklasistom w dniu ich uroczystego pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej Nr 5. Cieszymy się, że nasze prace będą dla nich pamiątką tego niezwykłego dnia.