Wzięliśmy udział w biciu rekordu świata!!!

W poniedziałek, 16 października 2017 r., ponad pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły przystąpiło, obok innych szkół i instytucji w naszym kraju, do kolejnej próby bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób.

Akcję, po raz kolejny, przygotowała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestniczyliśmy we wszystkich wcześniejszych próbach więc bez wahania podjęliśmy rękawicę i w tym roku. Zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie przygotowano siedem stanowisk wyposażonych w materace na których ułożono fantomy oraz chusteczki odkażające. Do bicia rekordu razem z nami przystąpiły panie z prężnie działającego w naszym mieście Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Jeszcze młodzi”.

Całą akcję koordynowała pani Dorota Morawska-Romańczuk. Po instruktarzu przypominającym zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej głośno odliczyliśmy: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 -wystartowaliśmy!  Przez trzydzieści minut daliśmy z siebie wszystko wytrwale reanimując fantomy, które są w naszej szkole od kilku lat (dar WOŚP).

Zgodnie z regulaminem organizatorów przebieg bicia rekordu został sfilmowany. Już wkrótce przedstawimy krótki fragment, by każdy mógł się przekonać jak się spisaliśmy.

Teraz czekamy na informacje od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy udało się pobić rekord z poprzedniego roku!?