Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej

14 października to Dzień Edukacji Narodowej –święto polskiej szkoły. W tym roku wypada ono w sobotę, dlatego w naszej szkole postanowiliśmy uczcić je dzisiaj -w piątek 13! Na trzeciej  lekcji spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczysta akademia.

Pierwsi wystąpili czwartoklasiści, którzy zaprezentowanymi wierszami wprowadzili nas w świąteczny, wesoły nastrój. Potem było coraz weselej -za sprawą dowcipnego przedstawienia, które wśród barwnych dekoracji i w wymyślnych kostiumach czwartoklasiści wykonali niczym zawodowi aktorzy. Przy tym prezentowali się iście bajkowo –wyrazy uznania należą się wszystkim, którzy przygotowali tę wspaniała oprawę sceniczną. Największe salwy śmiechu wzbudził jednak występ przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie z klas IV, V i VI przedstawili w dowcipny, kabaretowy sposób sylwetki naszych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Brawo dla spostrzegawczości, wyczucia oraz poczucia humoru dla: aktorów, kostiumologa, jak i reżysera tego występu.

Po starszych zaprezentowali się pierwszoklasiści. Po występie artystycznym złożonym z recytacji i piosenek złożyli oni ślubowanie i zostali przez Pana Dyrektora pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Wlastimila Hofmana w Szklarskiej Porębie.

To był radosny i wesoły dzień, a w całej szkole pachniało jak w cukierni –kogo z nami dziś nie było, niech żałuje!