Kręci nas bezpieczeństwo

6 października 2017 r. gościliśmy w naszej szkole pana Roberta Jaśkielewicza,  dzielnicowego Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie i pana  Miłosza Butryma, pracownika Straży Miejskiej. Spotkali się oni z uczniami klas I-III w ramach realizacji programu ,,Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Akcja ma na celu przypominanie i utrwalanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach codziennego życia. W czasie spotkania rozmawialiśmy między innymi o bezpiecznym korzystaniu z dróg i chodników, o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, o zasadach korzystania z fotelików w samochodzie. Pan dzielnicowy przypomniał uczniom, że należy mieć ograniczone zaufanie do obcych osób -nie wsiadać do ich samochodów, nie przyjmować upominków, słodyczy, itp. Pan Butrym demonstrował jak zachowywać się w kontakcie z napotkanymi zwierzętami, zarówno domowymi jak i tymi żyjącymi na wolności. Ważną kwestią poruszaną w trakcie spotkania było rozważne korzystanie z Internetu. Na koniec uczniowie poddani zostali testowi na znajomość numerów telefonów alarmowych. Test został zdany na piątkę. Dziękujemy przedstawicielom służb dbających o nasze bezpieczeństwo za wszystkie wartościowe informacje i rady.  Obiecujemy o nich pamiętać,  przestrzegać ich i dzielić się nimi z innymi.