Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września bieżącego roku to VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day) – akcja w którą włączyliśmy się już po raz czwarty.

Uczniowie klas starszych zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie przystępując do szeregu wymyślnych zadań zmagali się z tabliczką mnożenia.  Znajomość mnożenia sprawdzana była w niecodzienny sposób, bowiem egzaminatorami byli sami uczniowie. Stworzyli oni specjalną komisję, która zaopatrzona w losy o różnych poziomach trudności, przepytywała koleżanki i kolegów. Wszystko przygotował i poprowadził nasz matematyk pan Krzysztof Cięciwa, który czuwał, by egzaminy przeprowadzone były prawidłowo.

Zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia 2017 zdobył w tym roku Kamil Sawicki, który zdecydowanie najlepiej poradził sobie z przygotowanymi zadaniami -gratulujemy!