Niezwykła wizyta gości z Japonii

We wrześniu minionego roku braliśmy udział w odsłonięciu Słupa Pokoju, który ustawiony został  w naszym mieście na skwerze przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego. W rocznicę tego  wydarzenia ponownie zgromadziliśmy się wokół niego, by przypomnieć sobie ideę, którą symbolizuje: Niech ludzkość świata żyje w pokoju.

Krótką uroczystość poprowadził  osobiście Burmistrz Szklarskiej Poręby Pan Mirosław Graf. W spotkaniu wzięła udział delegacja Ambasadorów Pokoju Fundacji Pokojowej  GOI (Tokio), która 23 września 2016 r. przekazała nam Słup i nierozerwalnie związane z nim szlachetne przesłanie.

Po uroczystości, delegacja udała się do naszej szkoły, gdzie zorganizowano cykl warsztatów, w których udział wzięli wszyscy uczniowie od klasy I do VI. Pani Sonoko Tanaka poprowadziła warsztaty z Origami –sztuki składania papieru, a pani Masako Sawanobori uczyła nas kaligrafowania japońskiego pisma. To był bardzo ciekawy dzień. Prócz mnóstwa wrażeń każdy zabrał do domu wykonane przez siebie papierowy spinner oraz upominki, które otrzymaliśmy od japońskiej delegacji. Obydwie panie prowadzące warsztaty, podsumowując swoją wizytę w naszej szkole, bardzo ciepło wypowiadały się o uczestniczących w zajęciach uczniach, którzy ich zdaniem wykazali się wielkim zaangażowaniem, wzorową dyscypliną, cierpliwością  oraz ponadprzeciętnymi  zdolnościami manualnymi.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej niezwykłej wizyty: Prezesowi Zarządu Fundacji HEIWA panu Jackowi Kozłowskiemu oraz  sensei Jerzemu Sapieli.

Artykuł z odsłonięcia Słupa Pokoju można odnaleźć na naszej stronie www w materiałach archiwalnych z poprzedniego roku szkolnego.