WYCIECZKA DO LIBERCA

Dnia 22 października uczniowie klasy II, IV, V oraz VI udali się na wycieczkę autokarową do Liberca w Czechach. Po przybyciu na miejsce wszyscy odwiedzili IQLANDIĘ. Bardzo podekscytowani przystąpili do zwiedzania tego niezwykłego miejsca. Na początek zaledwie trzech siłaczy bez trudu podźwignęło samochód marki Skoda. Następnie każdy, kto osiągnął 140 cm wzrostu, przeszedł POMYŚLNIE test pilota. Odważniejsi  serfowali w kosmosie na gwiezdnej deskorolce oraz stanęli oko w oko z Lordem Vaderem. Chłopcy szczególnie interesowali się konstrukcjami silników i prawami fizyki. Dziewczynki  testowały siłę swego głosu, z przyjemnością przeglądały się w ,,magicznych” lustrach, poznawały tajemnice budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała. Każdy znalazł tu coś dla siebie.

Po wyczerpujących eksperymentach  przyszedł czas na wizytę w planetarium i  film. A nad wszystkim czuwał sam Albert Einstein, z którym  wycieczkowicze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Po obiedzie i krótkim odpoczynku nastąpiło zwiedzanie miasta. Liberecki  Rynek jest bardzo ładny i wszystkim się  podobał. Nie obyło  się bez odwiedzin basenu przez nasze szkolne foczki-piątoklasistów. Tym razem pluskali się w Aquaparku Centrum Babylon -największym całorocznym kompleksie rozrywkowym nie tylko w Czechach, ale całej Europie Środkowej!

To był wspaniały, pełen wrażeń dzień.