Salon Artystyczny Jana Izydora Sztaudyngera

9 czerwca 2017 roku obfitował w atrakcje. Ich zwieńczeniem był Salon Artystyczny J.I. Sztaudyngera. Tegoroczne spotkanie odbyło się w gościnnych progach Centrum Edukacji Ekologicznej Karkonoskiego Parku Narodowego, którego kierownikiem jest Pani Sabina Tabaka, nauczycielka przyrody w naszej szkole. Wszystkich przybyłych przywitał miłośnik twórczości J.I. Sztaudyngera -Prezes Stowarzyszenia Puch Ostu -Pan Maciej Dymarski.

Podczas spotkania doświadczyliśmy wielu wrażeń. Najpierw wysłuchaliśmy występu zespołu wokalnego Głosowanie. Następnie podziwialiśmy występy konkursowe najlepszych recytatorów z naszego miasta. Wśród nich znalazły się uczennice: Alicja Antoniak, Julia Chmielewska, Kinga Nakiewicz. W kategorii szkoły podstawowe miejsce drugie zajęła Kinga Nakiewicz, a miejsce trzecie Ala Antoniak, Julia Chmielewska otrzymała wyróżnienie. Dziewczęta pięknie recytowały przygotowane wiersze i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Corocznym zwyczajem szczególnie uzdolnieni uczniowie szkół naszego miasta otrzymali stypendia artystyczne. Jedną z stypendystek została Nina Kaczmarska z klasy VI. Stypendium otrzymała za uzdolnienia muzyczne i literackie.

Na scenie w repertuarze muzycznym zaprezentowali się Wiktoria Mieszała, Michał Kaźmierczak, Przemysław Kozik, Malwina i Tymon Świtalscy.

Uczczono również naszego Patrona-Wlastimila Hofmana. Utwory poetyckie jego pióra oraz wspomnienia o artyście przybliżyli widzom mieszkańcy Szklarskiej Poręby, wśród nich sekretarz miasta Feliks Rosik.

To był bardzo udany wieczór. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym się odbył.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczennicom i życzymy kolejnych sukcesów.