9 CZERWCA 2017 -PIKNIK HOFMANOWSKI W CHACIE IZERSKIEJ, DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Każdy zainteresowany postacią Wlastimila Hofmana wie, że był on wielkim przyjacielem dzieci. Chętnie je malował i zapraszał w gościnne progi swojego domu. Pamiętając o tym, postanowiliśmy urządzić na jego cześć piknik. Nazwaliśmy go Piknikiem Hofmanowskim. Zabawy z tej okazji odbyły się w Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie Dolnej.

W pięknym otoczeniu, na łonie natury wspaniale bawiliśmy się podziwiając występy artystów Cyrklandu. A było co podziwiać. Występ bardzo się wszystkim spodobał, a wykonawcy -nasi rówieśnicy -stali bardzo bliscy. Po występach i wesołych zabawach zajadaliśmy się przepysznymi grillowanymi kiełbaskami.

Chata Izerska, jej gościnna atmosfera, przepiękne otoczenie to idealne miejsce do odpoczynku podczas pieszych wędrówek.

Serdecznie dziękujemy jej właścicielowi- Panu Maciejowi Staniszowi, za bezinteresowne udzielenie nam gościny. To dzięki Pańskiej pomocy świetnie się bawiliśmy.

9 czerwca to również Dzień Pustej Klasy. Nasza szkoła uświetniła go po raz pierwszy. Ideą akcji o zasięgu światowym jest opuszczenie sal lekcyjnych. Tego dnia zajęcia lekcyjne odbywają się na dworze lub jak kto woli na polu czy na powietrzu.

W roku ubiegłym sale lekcyjne opuścili uczniowie wraz z nauczycielami 1000 polskich szkół.

Dzięki nam liczba ta powiększyła się. Zajęcia na powietrzu są super. Cieszymy się i mamy nadzieję, że w naszej szkole będzie ich więcej.