„Piątka” pełna energii!

W środę, 1 lutego 2017 r., w ramach programu edukacyjnego „Planeta Energii”, klasy  II i III spotkały się, by w grupach zadaniowych, z pomocą szkolnych zestawów elektrycznych,  wykonać własnego pomysłu projekt obwodu elektrycznego.

Klasa II dowiedziała się jakie elementy musi zawierać najprostszy obwód elektryczny i jakie odbiorniki mogą w nim występować, po czym próbowała praktycznie wykorzystać tę wiedzę z pomocą swoich starszych kolegów. Natomiast klasa III, która ma już za sobą cykl zajęć z tej dziedziny, przystąpiła do tworzenia własnych, ciekawych i skomplikowanych projektów. W ten sposób powstały obwody z wieloma odbiornikami, takimi jak: żarówki, wiatraczki, przełączniki itd.

Na koniec, wszyscy zgodnie stwierdzili, że to nie ostatnie takie spotkanie, bo co jak co, ale nasza „Piątka” jest pełna energii :)