DZIECI LISTY PISZĄ…

Kiedyś pisanie listów było czymś powszechnym i oczywistym. Ludzie pisali do rodziny, przyjaciół, ukochanych. Listy pisali prawie wszyscy. W XXI wieku jest Internet, są powszechnie stosowane telefony stacjonarne i komórkowe -a listy odeszły w zapomnienie. Grupa uczniów naszej szkoły, z inspiracji pedagoga szkolnego, postanowiła poznać to miłe uczucie oczekiwania na list, otwierania koperty, czytania pierwszych słów. Napisali listy do dwóch Domów Seniora w Jeleniej Górze w których podzielili się swoimi przemyśleniami.

Od grudnia 2016 r. wysłaliśmy łącznie siedem listów. Właśnie nadchodzą do nas pierwsze odpowiedzi. Trzy listy, które otrzymaliśmy są wzruszające, pouczające i piękne. Oj, będziemy pisać, będziemy się dopytywać o wiele rzeczy z przeszłości, będziemy opowiadać o nas, o naszej szkole, o radościach i smutkach. Mamy nadzieję, że wspólna korespondencja przyniesie nam i Seniorom wiele radości i przetrwa próbę czasu. Wszystkich, którzy chcą włączyć się do takiego korespondowania prosimy o kontakt z panią pedagog Wandą Hejną.