Spotkanie z robotyką

Klasa III w związku z przystąpieniem do projektu edukacyjnego "Planeta Energii", intensywnie poszukuje wiedzy technicznej z różnych źródeł. Los nam sprzyja, gdyż brat jednego z naszych uczniów -pan Paweł Winiarz -nasz absolwent, jest obecnie studentem Automatyki i Robotyki na Politechnice Wrocławskiej. Mimo tego, iż jest bardzo zajęty tworzeniem skomplikowanego projektu, chętnie przyjął zaproszenie, by przybliżyć nam choć parę zagadnień z tej trudnej dziedziny.

Pan Paweł nie przyszedł z pustymi rękoma. Zabrał ze sobą zestaw, za pomocą którego mogliśmy się poczuć jak mali konstruktorzy. Było to dla nas arcyciekawe i przyjemne spotkanie, dlatego już poprosiliśmy o następne.

Dziękujemy Panie Pawle z całego serca!

W naszej szkole, jeszcze w tym roku szkolnym, zajęcia z robotyki zostaną wplecione w lekcje techniki i informatyki w klasach starszych. 12 robotów już czeka!