Sukces młodych plastyków z naszj szkoły

2 października 2015r. dzieci z  klas I-III ze obu szkół podstawowych i z przedszkoli w Szklarskiej Porębie, w Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada, wzięły udział w „Astrodniu”. Najpierw wysłuchaliśmy wspaniałej opowieści Pani Ewy Chmielewskiej z Instytutu Astronomicznego we Wrocławiu, o układzie słonecznym, następnie  przez prawdziwą lunetę  oglądaliśmy najbliższą nam gwiazdę-słońce, a na koniec uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym, którego tematem była nowa planeta, nazwana na cześć patronki gór Izerskich -  Izerina.

I tu nasi uczniowie, jak przystało na reprezentantów szkoły, której patronem jest artysta malarz Wlastimil Hofman, wykazali się niezwykłą wyobraźnią, talentem i  odnieśli wielki sukces! Dwa PIERWSZE miejsca, jedno drugie i dwa trzecie!

GRATULJEMY Lenie Rytau, Nikoli Nowickiej, Klaudii Dymińskiej, Zuzannie Ciepieli i Tolkowi Janickiemu!!!

1. Lena Rytau SP nr 5
  2. Nina Hamczyk SP nr 1
  3. Nikola Nowicka SP nr 5

1. Klaudia Dymińska SP nr 5
  2. Zuzanna Ciepiela SP nr 5
  3. Nikola Gryz SP nr 1

1. Maja Sielecka SP nr 1
  2. Zuzia Zinkiewicz SP nr 1
  3. Tolek Janicki SP nr 5

Komisja konkursu plastycznego "Izerina wśród gwiazd" w składzie:

1. Ewa Chmielewska - Przewodnicząca komisji - Doktorantka Instytutu Astronomicznego we Wrocławiu.
  2. Beata Holek - sekretarz komisji - Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej.
  3. Mirosław Hochół - członek komisji  - Radny Miasta Szklarska Poręba
  4. Tomasz Mrozek - członek komisji - Doktor Instytutu Astronomicznego we Wrocławiu.
  5. Sylwester Kołomański - członek komisji - Doktor Instytutu Astronomicznego