NOC Z KSIĄŻKĄ ZA NAMI

Mądra szkoła czyta dzieciom. Wie o tym klasa piąta, która (kolejny już raz) spędziła w szkole noc z książką, a dokładnie z książkami o Harrym Potterze. Miłośnicy przygód tego popularnego czarodzieja spotkali się w piątkowy wieczór, 4. listopada 2016 roku, by spędzić noc na wspólnym czytaniu. Chętni uczniowie czytali głośno fragmenty przygód Harry'ego- zarówno tych starszych jak i najnowszych.

Gdy słuchanie stało się nużące, książkę zastąpiły jej ekranizacje, które dostarczały nie mniejszych emocji. Dreszczyk emocji  podtrzymywały boidła, czyli wymyślane na poczekaniu straszne historie. A że nie samymi książkami człowiek żyje, były też zabawy i smakołyki dostarczone przez rodziców- wszystkim dobrze już znany przepyszny chleb pieczony przez tatę Julii Chmielewskiej oraz domowe  rogaliki i drożdżowe ciasta przygotowane przez mamę Ady Kosmendy i babcię Zuzi Górskiej.

Choć snu było jak na lekarstwo, wszyscy dobrze się bawili i z żalem opuścili szkołę.