14.10.2016 Dzień Edukacji Narodowej

Dziś obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Święto to zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. i obchodzone jest corocznie 14 października w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej.
Tegoroczne święto rozpoczęliśmy spotkaniami uczniów z wychowawcami klas. Następnie wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie oraz goście spotkali się na uroczystym apelu.

Gospodarze spotkania, piątoklasiści, złożyli wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia, których dopełnieniem były specjalnie na tę okazję przygotowane wiersze, piosenki oraz własnoręcznie wykonane przepiękne laurki.
Kolejną atrakcją dnia były występy i uroczyste pasowanie na ucznia pierwszoklasistów.
Nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, wykazali się wieloma talentami i umiejętnościami. Po ślubowaniu pierwszaków oraz wystąpieniu Pana Dyrektora w radosnych nastrojach uczniowie rozeszli się do klas na słodki poczęstunek oraz zajęcia plastyczne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom  zaangażowanym w przygotowanie tego święta.
Mamy nadzieję, że  wszystkie dni szkolne będą tak przyjemne jak dzisiejszy.