WŁĄCZAMY SIĘ DO AKCJI NARODOWEGO CZYTANIA

2 września 2016 r. w piątek, w przeddzień odbywającej się od 2012 roku akcji Narodowego Czytania, uczniowie klasy VI czytali fragmenty powieści  Henryka Sienkiewicza -laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Tegoroczna lektura "Quo vadis" nawiązywała do obchodzonego Roku Henryka Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm i Senat, w związku ze 170. rocznicą urodzin  i 100. rocznicą  śmierci pisarza. Powieść można było usłyszeć 3 września w całej Polsce, w kilkuset miejscowościach, również w Szklarskiej Porębie, na Skwerze Radiowej Trójki.

Serdecznie gratulujemy udziału w tej szlachetnej akcji naszym największym miłośniczkom literatury Julii Chmielewskiej, Agacie Jaworskiej, Ninie Kaczmarskiej, Paulinie Kasjaniuk oraz Poli Ziółkowskiej.