Egzamin na kartę rowerową 2016

We wtorek 22 czerwca na boisku szkolnym przeprowadzono część praktyczną egzaminu na kartę rowerową. Umiejętność jazdy rowerem z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego  sprawdzali policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze. Jak się okazało, wszyscy czwartoklasiści, którzy przystąpili do tej próby zdali śpiewająco.

Radość była tym większa, że część uczniów jeszcze miesiąc temu obawiała się czy potrafi wystarczająco dobrze panować nad rowerem. Ćwiczebne jazdy prowadzone w trakcie lekcji techniki, wychowania fizycznego oraz treningi prowadzone popołudniami przyniosły oczekiwane efekty.

Czwartoklasiści  prócz wykazaniem się umiejętnością jazdy na placu manewrowym musieli nauczyć się przepisów ruchu drogowego, udzielania pomocy przedlekarskiej czy poznać obsługę techniczna roweru.

Wszyscy, którzy spełnią  te wymagania odbiorą w piątek wraz ze świadectwem swoje pierwsze „prawo jazdy”. Gratulujemy i życzymy „szerokiej drogi” oraz bezpiecznych wycieczek.