Pierwszy dzień lata witamy na szlaku

I znowu na szlaku. Tym razem klasa czwarta zdobywała Wysoki Kamień. Po godzinnej wspinaczce dotarliśmy na szczyt mierzącego 1058 m n.p.m. wzniesienia. W schronisku bardzo serdecznie przywitała nas wieloletnia nauczycielka- Pani Dorota Gołba, dziś właścicielka tego niezwykłego miejsca.

Nie obyło się bez kulinarnych doświadczeń- skosztowaliśmy tutejszych specjałów- szarlotki, pierogów i pajdy chleba ze smalcem. Otrzymaliśmy pamiątkowy certyfikat i ruszyliśmy przez Zakręt Śmierci do Szklarskiej Poręby. Podczas wędrówki przekonaliśmy się, że są już pierwsze czerwcowe grzyby. Królową grzybobrania została Kinga. Zebrała sporo borowików. Wszyscy zazdrośnie na nie spoglądali i marzyli o pysznym, pachnącym  sosiku mamusi.

Szkoda, że wakacje już za chwilę, bo następna wspólna wycieczka klasowa dopiero w przyszłym roku szkolnym.