Pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klasy pierwszej

Jak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki uczniów klasy I. Uroczystość przygotował nauczyciel bibliotekarz wraz z uczniami klasy szóstej, którzy zaprezentowali teatrzyk pt. „Trzy świnki”.

Pierwszoklasiści wprowadzeni zostali poprzez krótkie przedstawienie w świat bajek. Nauczyciel bibliotekarz przypomniał co to jest biblioteka i jakie ma zadania, wspomniał również o poszanowaniu wypożyczanych  książek. Następnie  uczniowie złożyli  uroczystą przysięgę i odbyło się pasowanie książką. Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękne kolorowe zakładki do książek .

Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze.