Popularyzujemy czytelnictwo

Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem książki. W środę, 8 czerwca, po raz pierwszy w historii szkoły podjęliśmy próbę ustanowienia rekordu we wspólnym czytaniu. Uczestniczyli w niej chętni uczniowie. Zebrali się oni na boisku szkolnym, gdzie każdy mógł czytać swoją ulubioną lekturę.

Po kilkukrotnych obliczeniach okazało się, że tegoroczny wynik to 45 czytających. Mamy nadzieję na ustanowienie nowego rekordu w przyszłym roku szkolnym.

Natomiast w piątek- 10 czerwca uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji masowego czytania zorganizowanej przez biblioteki szkolne. Dokładnie o godzinie 10.00 wszyscy uczniowie czytali głośno fragmenty przyniesionych specjalnie na tę okazję książek. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie. Było niemalże  wszystko, począwszy od bajek po bardzo dziś popularną literaturę fantasy.

Liczymy na to, że wkrótce w naszej szkole nastanie moda na czytanie i widok ucznia czytającego podczas przerwy nie będzie czymś wyjątkowym.