Uczestniczyliśmy w finale XXIII Konkursu Ekologicznego „Czyste Karkonosze”

8.06.2016 roku uczestniczyliśmy w uroczystym finale konkursów ekologicznych w ramach programu „Edukacja Ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich –Czyste Karkonosze”, który rokrocznie odbywa się w parku przy Pałacu w Bukowcu.

Na uroczystość zaproszeni zostali autorzy najlepszych prac, a z naszej szkoły „szkolni fotografowie”, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym „Przyroda Karkonoszy – Cztery Pory Roku”. Zdjęcia wykonane przez Adę Kosmendę, Nicolę Budnik, Milenkę Kobielę, Piotrka Radwiłowicza, Polę Ziółkowską oraz Kubę Sławskiego zostały docenione przez jury oraz zaprezentowane na okolicznościowej wystawie.

Do Bukowca jechaliśmy zaciekawieni tym, co nas tam czeka. Już na wejściu zostaliśmy wypatrzeni w tłumie i poproszeni o udzielenie wywiadu lokalnej telewizji DAMI.

Później były już same przyjemności. Uroczystość miała formę kolorowego festynu, pełnego atrakcji, z których chętnie korzystaliśmy. Wyhasaliśmy się na dmuchanych zjeżdżalniach, pojedliśmy waty cukrowej, pojeździliśmy konno, wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o przyrodzie Karkonoszy, uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle i zdobywaliśmy ściankę wspinaczkową.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, obładowani prezentami, z postanowieniem, że w przyszłym roku postaramy się tu wrócić, bo bardzo nam się podobało.