Po drugiej stronie Karkonoszy

W sobotę, 4 czerwca 2016 roku, dzięki uprzejmości Uniwersytetu III Wieku oraz nauczycielce naszej szkoły-Pani Sabinie Tabace, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Czech. Zwiedziliśmy niezwykle urokliwe czeskie miasteczka Vrchlabi oraz Jilemnice.

Odwiedziliśmy tam niezwykłe miejsca: Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KRTEK- tu wysłuchaliśmy wykładu Pana Daniela Bilka nt. starych karkonoskich odmian drzew owocowych, Muzeum Karkonoskie, Sad klasztorny z ekspozycją geologiczną, roślinami z górskich łąk, brzegów Łaby i odmianami starych karkonoskich jabłoni,  Pałac- Muzeum Hrabiego Haracha oraz  Mumlawski wodospad w Harachovie.

Było fantastycznie! Podczas wycieczki dużo się nauczyliśmy o przyrodzie Karkonoszy, zwyczajach i tradycjach ludowych na tych terenach. Liczymy, że w przyszłości będziemy mogli wziąć udział w podobnej wyprawie tym razem  wspólnie z naszymi  koleżankami i kolegami.

Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i wspaniałą atmosferę Pani Irenie Kuberze, słuchaczom Uniwersytetu III Wieku ze Szklarskiej Poręby, a przede wszystkim  naszym wspaniałym przewodnikom- Pani Sabinie Tabace i Panu Leszkowi Skrętkiewiczowi.