Czas na zdrowie!

Pod tym właśnie hasłem świętowaliśmy tegoroczny Dzień Dziecka. Święto rozpoczęło się pracowicie, ale wszyscy  z ogromnym zapałem zaangażowali się w przygotowanie smacznych przekąsek. Smakołyki zgromadziliśmy w sali gimnastycznej. Czego tam nie było!

Smakowite kanapki z nowalijkami, czarnuszką, czosnkiem niedźwiedzim, rozmaitymi ziołami, świeże soki z cytrusów, arbuza, jabłek, chlebek bananowy, ciasto z batatów, paluchy orkiszowe, miód, powidła, pieczywo pozbawione ulepszaczy i konserwantów, koreczki warzywne i owocowe. Wszystko to przyprawiało o zawrót głowy. Na szczęście apetyty nam dopisywały i nie zmarnował się nawet okruszek. Degustację zdrowych smakołyków poprzedziła pouczająca inscenizacja pt. ,,Bajka na zdrowie” przygotowana przez piątoklasistów: Agatę Jaworską, Wiktorię Pukę, Polę Ziółkowską oraz Jakuba Ziąbkę.

Jako że zdrowie to także ruch i śmiech nie zabrakło gier i zabaw, których tematyka związana była ze zdrowym trybem  życia. Okazało się, że mamy dużą wiedzę na temat zdrowej żywności i lubimy ruch.

Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku, bo bawiliśmy się pysznie.

Serdecznie dziękujemy  za pomoc w  organizacji święta rodzicom, nauczycielom oraz Piekarni Górskiej w Szklarskiej Porębie