Sukces "Ognistej Piątki" w "Tesco dla szkół"!

18 kwietnia 2016r. zakończył się program "Tesco dla szkół – przyszłość na talerzu", w którym od września 2015r. brała udział klasa II z naszej szkoły, czyli konkursowa "Ognista Piątka". Celem konkursu było promowanie zdrowego odżywiania się.

Do wykonania były bardzo trudne zadania - dwa ze ścieżki podstawowej:  wykonanie etykiet produktów i stworzenie reklamy zdrowej żywności oraz cztery ze specjalizacji: przygotowanie szaszłyków owocowych, zrobienie majonezu, zorganizowanie wyprawy do producenta oraz wymyślenie i wykonanie oryginalnych sosów do sałatek.

Po każdym zadaniu trzeba było przesłać raport i fotorelację, które można nadal oglądać na stronie "Tesco dla szkół". Do etapu drugiego konkursu, zakwalifikowano 150 szkół spośród kilkuset zgłoszonych i to one walczyły o nagrody. Po kwalifikacji końcowej okazało się, że w rankingu klas I-III z całej Polski zajęliśmy 18 miejsce, a województwa dolnośląskiego – trzecie!

Trzeba dodać, że nasza szkoła to najmniej liczna placówka, która zgłosiła się do konkursu. Warto o tym wspomnieć, bo częścią ogólnej punktacji były oddane przez społeczność szkolną głosy.

Nagrodą, którą klasa II zdobyła dla całej naszej szkoły to "Super translator, czyli interaktywny kurs języka angielskiego dla uczniów klas podstawowych" British Council.

Wydawać się mogło, że tak mała szkoła nie ma szans z dużymi szkołami, które zgłosiły po kilka klas do jednej drużyny i zainwestowały w firmy zewnętrzne do produkcji filmików i relacji z zadań. Okazuje się jednak, że zaangażowanie i  wielki wysiłek "Ognistej Piątki" zostało docenione przez jury!

Morał? Nigdy się nie poddawajcie i dawajcie z siebie wszystko!

Gratulujemy "Ognista Piątko"!!!!!

Napisał o nas portal m.24jgora.pl: http://m.24jgora.pl/?art=15398