Uczymy się bezpiecznie żyć

W dniu 12.04.2016r. w Jeleniej Górze trzy uczennice: Oliwia Gleń i Hanna Ślaz z klasy II oraz Kaja Pleszczyńska z klasy III reprezentowały naszą szkołę w półfinałach Konkursu Bezpieczeństwa organizowanego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa ”Uczę się bezpiecznie żyć”.

Zadania były trudne, ale z wykonywaniem większości z nich nie było żadnych problemów, bo w naszej szkole od lat realizujemy zajęcia z zakresu nauki udzielania pierwszej pomocy. Naszym koordynatorem szkoleń jest pani Dorota Morawska-Romańczuk, która ma do dyspozycji doskonały sprzęt dostarczony nam przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Każdy zainteresowany może zobaczyć nas w akcji jak w piątek 16 października 2015 r. uczestniczyliśmy w udanej próbie bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób (wystarczy cofnąć aktualności o 7 stron).  Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z tego wydarzenia!