Zapraszamy na IX Wycieczkę Szlakiem Wlastimila Hofmana

W środę, 27 kwietnia, w dniu 135 rocznicy urodzin Wlastimila Hofmana, pan Marian Cap po raz dziewiąty organizuje dla wszystkich zainteresowanych bezpłatną wycieczkę śladami naszego patrona. Wycieczka rozpocznie się o godzinie 9.30 przy Galerii Fotografii Artystycznej Janiny i Jana Korpalów, która mieści się przy ul. Kilińskiego 3 (naprzeciwko DW. Bełchatów).

Trasa prowadzić będzie przez: Rodzinny Park Rozrywki ESPLANADA, kościół pw. Bożego Ciała, Szkołę Podstawową Nr 5 im. Wlastimila Hofmana, grób Ady i Wlastimila Hofmanów, dom Braci Hauptmanów, dom Wlastimila Hofmana –Wlastimilówka, kościół pw. Niepokalanego Serca NMP, Chata Izerska.

Gorąco polecamy udział w tej wycieczce. To wspaniała okazja, by pod kierunkiem przewodnika i towarzyszących mu pasjonatów poznać miejsca i wydarzenia związane z najwybitniejszą powojenną osobowością artystyczną, która zamieszkiwała nasze miasto.

Serdecznie dziękujemy panu Marianowi Capowi za bezinteresowny trud, który corocznie podejmuje by popularyzować życie i twórczość naszego patrona.